ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Suicide Squad / Sebevražedný oddílŽánr: Akční
Režie: David Ayer
Kamera: Roman Vasyanov
Scénář: David Ayer
Obsazení: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Cara Delevingne,...
Trailer: zde
Hodnocení na čsfd: 74%
Mé hodnocení: ★★★★☆

Kdo sleduje pravidelně můj blog, nebude překvapen tím, že jsem obrovská fanynka superhrdinských filmů. Také vás určitě nepřekvapí, když řeknu, že dávám přednost DC před Marvelem. 
DC mám raději především kvůli skvělým záporákům (i když přiznávám, že kladní hrdinové jsou vydařenější ti z dílny Marvelu). Sebevražedný oddíl je jako stvořený pro mě, protože se to tam zápornými postavami jen hemží!

Zdroj
Do světa DC patří pochopitelně i Superman, co všechny zachraňuje a celkově je to takový hodný klučina. Co kdyby se ale objevil někdo se stejnými schopnostmi, co nebude vůči lidem tak přátelský? Shodou okolností se zrovna někdo takový objevil - čarodějnice Enchatress (Cara Delevingne). 
Na její likvidaci je sestaven tým těch "zlých", v němž nechybí například Harley (Margot Robbie), které můj mladší bratr s oblibou říká Jokeřice a Daedshot (Will Smith), jehož hlavní motivací je jeho malá dcerka. Pochopitelně netvoří sebevražedný oddíl jen oni, ale rozhodně jsou nejvýraznějšími členy.
Film se mi opravdu líbil, obzvláště herecké výkony Willa a Margot. Příjemným překvapením pro mě byla i Cara a Jay Hernandez, jenž ztvárnil Diabla. Jediný s kým jsem opravdu nebyla spokojená a tak nějak se přes to nedokážu stále přenést je Jared Leto.

Zdroj

Joker byl vždy mým oblíbencem a nejen kvůli geniálnímu pojetí Ledgera, s kterým se absolutně nemůže nový klaun srovnávat, ale celkově kvůli jeho osobnosti a postavě jako takové. Proto jsem byla opravdu zklamaná, když ho v Suicide Squad takhle zprznili. Proti Jaredovi nic nemám, hudbu tvoří dobrou a hrát také nepochybně umí, Joker je ale až moc velká výzva, kterou zkrátka nezvládl.
Ve filmu se objevilo spousty zajímavých postav, ty by si podle mě zasloužily klidně i samostatný film. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byly nejdříve natočeny snímky o jednotlivých postavách, jejich minulosti, a pak teprve až Sebevražedný oddíl. To by bylo ale asi až příliš ve stylu Marvelu.

Zdroj
Film byl skvělý! Bavila jsem se jak u bojových scén, tak i u vtipných hlášek Harley a neméně vtipných rozhovorů mezi Daedshotem a Rickem, který měl oddíl na starost. Další věc, kterou musím vyzdvihnout je hudba. Na své si přišli jak fanoušci Twenty One Pilots, Lila Wayna, Kanyeho Westa, Eminema, tak i třeba milovníci Queenů, The Animals, AC/DC, Rolling Stones, Black Sabbathu,.. hudební nabídka je opravdu pestrá!
Z kina odcházela spokojená, jen jsem se nějak nemohla zbavit dojmu, že Heath Ledger se asi musí obracet v hrobě...

Viděli jste Sebevražedný oddíl, nebo se na něj chystáte? A co říkáte na nového Jokera?