ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Skrytá těla

|
Zdroj
Autorka: Caroline Kepnes
Originální název: Hidden Bodies
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2014
Překlad: Jan Netolička
Počet stran: 464
Mé hodnocení: ★★★★★

Anotace:
Když Joe za tragických okolností přišel o svou přítelkyni Beck, dospěl k zoufalému přesvědčení, že už nikdy nebude schopen milovat. Pak ale začala v jeho knihkupectví pracovat Amy Adamová a Joe zjišťuje, že se ve svém chmurném úsudku mýlil. Je svou novou kolegyní posedlý, přestože (nebo protože?) představuje pravý opak Beck – nesnáší Twitter, dokonce ani nemá e-mailovou adresu a na internetu o ní není jediná zmínka. Joe je uchvácen. Než však stačí Amy požádat o ruku, dívka zrádně zmizí a zanechá po sobě jen několik mlhavých stop.

Když vyrostete a přestanete myslet jen na sebe, když přestanete být blbý narcis a vykašlete se na hashtagy, spatříte, co je v životě skutečně důležité. Záleží jen na vašem dalším kroku.

Kniha Skrytá těla je pokračováním knížky Ty, v níž jsme se seznámili s mladým (na první pohled neškodným) knihkupcem, který za sebou zanechal občas nějakou tu mrtvolu a většinou také žádné stopy. VĚTŠINOU!
V domě jedné ze svých obětí zapomněl hrníček se svou močí, podle které by ho mohla policie kdykoliv identifikovat. Tenhle hrníček se stane tak trochu noční můrou našeho hlavního (anti)hrdiny...
Joe je nyní ve vztahu s Amy, ta mu ale brzy ze života zmizí a spolu s ní i pár opravdu vzácných knih, a protože je to Joe a ne ledajaký normální muž, který by se přes to nějak časem přenesl, rozhodne se Amy najít a pomstít se. Asi nemusím zmiňovat, že během jeho výpravy sem tam někdo přijde o život.
Pokud jste nečetli první díl, asi to úplně tak nevadí. Myslím, že se s klidným svědomím můžete pustit rovnou do této knihy, i když byste se tím připravili o úžasný čtenářský zážitek z prvního dílu.
Oproti předešlé knize jsou Skrytá těla dle mého názoru o něco brutálnější a také i čtivější. Na své si přijdou i milovníci knižní erotiky, té tu také není málo. Při čtení jsem se dokonce několikrát začervenala!
Autorka změnila du formu na ich formu, což opravdu velice oceňuji, protože nahlédnout do mysli toho psychopata, u kterého pořád váháte, jestli mu máte fandit nebo jím opovrhovat, je opravdu skvělé! Joe Goldberg mě bavil svým humor, děsil svou genialitou a brutalitou, Caroline Kepnes vážně vytvořila asi nejgeniálnějšího fiktivního vraha na Knihokouli (knižní zeměkouli).
Co se týče obálky, česká verze se mi líbí mnohem více než ta původní. Krásně ladí s prvním dílem, je taková jednoduchá, ale zároveň vystihuje to, čeho je v knize spousty - smrt, vraždy, krev,...
Pokud se potřebujete během horkých letních dnů zchladit, tak vám tento mrazivý thriller poslouží naprosto dokonale.
Be First to Post Comment !
Okomentovat