ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Panský klub


Autor: Daniel Kapča
Anotace: 
Dominik a Robert provozují luxusní Panský klub, který se drží jediné zásady, "Náš zákazník, náš Pán". Lilian Ganonová, mladá a zhýčkaná nezbednice, k tomu nevlastní dcera kandidáta na prezidenta, okusí tuto zásadu na vlastní kůži. Celý její svět se rázem převrátí vzhůru nohama, když se jednoho dne nedobrovolně ocitne v klubu a je nucena projít výcvikem na Společnici, aby byla následně doručena zákazníkovi. V ten samý moment se rozjede doslova hra o přežití a není vůbec jisté, jestli se jí podaří dostat pryč. Ve světě, ve kterém je lidstvo postihnuto nemocí, která zabraňuje rozkladu mrtvol a morálka lidstva je na svém absolutním minimu, není jisté absolutně nic.
Panský klub je příběh odehrávající se v brutálním a zvráceném světě, ve kterém je hlavním uměleckým směrem Nekrotismus a sexuální touhy nabývají těch nejbizarnějších podob. A byť k tomu název svádí, rozhodně neočekávejte, že v rukou držíte erotický román, po kterém se budete červenat až za ušima. Na takové něžnosti není v Panském klubu místo.
Pokud jste si mysleli, že jste již viděli a četli vše a nic Vás již nedokáže překvapit či šokovat, Panský klub Vás donutí tento názor přehodnotit.

Žádní živí mrtví, ohně pekelné, třetí světová válka nebo cokoliv, o čem se vědci s radostí dohadovali a spisovatelé fantazírovali. Ať tak či onak, všechny katastrofy, které kdy člověk vymyslel, se vyznačují nadměrným počtem mrtvol, ale co když vám tyhle tlející pytle sraček nechtějí zmizet z povrchu zemského? To je teprve ten pravý průser… 

Nejspíš už jste si všimli podle absence některých údajů, které vždy na začátku uvádím, že se nebude jednat o běžnou recenzi. Tentokrát to bude spíše taková minirecenze na knihu, která teprve vyjde.
Daniel nabídl na facebooku k zrecenzování čtvrtinu svého díla. Anotace mě oslovila, a tak jsem si řekla: „Proč to nezkusit?"
Měla bych vás asi předem upozornit, že kniha rozhodně není pro slabší povahy, něco tak zvráceného jsem ještě nikdy předtím nečetla, a to knihy plné násilí vyhledávám (podle posledních pár recenzí na blogu to možná tak nevypadá, ale opravdu mám ráda, když autor nechává postavy trpět)!
Troufám si tvrdit, že i samotnému Kingovi by se zvedal při čtení žaludek...
Autorův svět je velmi originální, styl psaní se mi líbí. Celé je to plynulé, čtivé, místy i vtipné.
Trošku jsem se lekla prologu, který byl vlastně celý jen o sexu. Autor přece sliboval, že se o žádný erotický román jednat nebude! Nenechala jsem se ale odradit a pokračovala jsem dál, udělala jsem dobře! Sex je sice téma, které vás provází během čtení i na dalších stránkách, ale je to podáno takovým způsobem, že... uf! Ani nevím, jak to popsat... Celkově to k tomu světu zkrátka patří, je to tam na denním pořádku, tak nějak to tam celé prostě zapadá.
Autor v ukázce dokázal velmi poutavě popsat svůj zvrácený svět, ovšem k rozvinutí nějaké pořádné dějové linky zatím nedošlo, podle Danielových slov se to celé ale ještě rozjede...
Musím vyzdvihnout kapitolu "Rok, kdy byl objeven GEN", ta byla opravdu perfektní! 
Trochu se bojím, že si díky své surovosti a krutosti nenajde Panský klub tolik fanoušků, ale uvidíme... třeba se mýlím.

Na závěr bych snad už jen poděkovala Danielovi za poskytnutou ukázku (tu si můžete zdarma stáhnout na jeho webovkách zde) a popřála mu s Panským klubem, který má vyjít pravděpodobně někdy na podzim, hodně úspěchů!