ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Než jsem tě poznala - film

Zdroj
Žánr: Romantický
Režie: Thea Sharrock
Kamera: Remi Adefarasin
Knižní předloha: Jojo Moyes
Scénář: Jojo Moyes
Obsazení: Emilia Clarke, Sam Claflin, Brendan Coyle, Matthew Lewis, Charles Dance,...
Trailer: Zde
Hodnocení na čsfd: 84%
Mé hodnocení: ★★★★☆
Anotace:
Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní...

Zdroj
Když se v jednom filmu sejde Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), Tywin Lannister (Charles Dance), Neville Longbottom (Matther Lewis) a Finnick Odair (Sam Claflin), je jasné, že mi to zkrátka nemůže utéci! Romantické filmy nevyhledávám, ale vzhledem k hvězdnému obsazení a skvělé knižní předloze (mou recenzi na ni naleznete zde) jsem zkrátka musela film vidět.
Kavárna, ve které Louisa pracuje se zavírá a vzhledem k tomu, že celá její rodina je závislá na jejím platu, musí si rychle najít novou práci. Ovšem hlavní hrdinka nic moc kromě přípravy čaje a kombinování hodně extravagantních kousků oblečení neumí.
Nakonec se dostane k Willovi, o kterého se má starat, rozveselovat ho,... on ovšem z její přítomnosti zpočátku úplně nadšený není.
Emilia byla v roli Louisy absolutně skvělá! Nedokážu si představit, že by místo ní obsadili někoho jiného. Její smích, výrazy, obočí,... ve všem tom se ukrývala knižní Louisa, kterou jsem si tak zamilovala. 
Zdroj

Ostatní herci byli také skvělí, jediný, koho jsem si představovala opravdu  hodně odlišně při čtení knihy byl Patrick, kterého ztvárnil Neville Brendan Coyle. 
Knižní předlohy se film držel opravdu věrně, což bude nejspíše tím, že o scénář se postarala její autorka.
Celkově byl film opravdu povedený, plný úsměvných situací (a hlavně outfitů) a hudby, která skvěle dokreslovala romantickou atmosféru.
Jediné, co bych tak trochu vytkla..., ono nejde říct úplně vytkla. Chyba je totiž zřejmě na mé straně, ale film mě prostě nedokázal dojmout tak, jako se to podařilo knize. Ale z celého kinosálu jsem byla snad jediná, některé starší dámy brečely už od poloviny filmu a vypotřebovali nejedny kapesníčky.
Někde jsem četla názor, že je to taková parodie na snímek Nedotknutelní. Parodie tedy určitě ne, i když jistá podobnost mezi těmito filmy je, akorát Louisa má na rozdíl od Drisse prsa. Pokud se vám líbí filmy jako Hvězdy nám nepřály, nebo již zmiňovaní Nedotknutelní, rozhodně si na film do kina zajděte. Film se ale bude líbit dle mého názoru i těm, kteří romantickým filmům neholdují.

Zdroj

6 komentářů

 1. Knihu som nečítala a film som nevidela, ale má dobrý marketing, keďže odvšadiaľ vidím tie známe tváre... film vyzerá byť celkom fajn, takže možno si ho nakoniec pozriem (:

  Daniela

  OdpovědětVymazat
 2. Na tenhle film jsem měla jít se sestřenkou v sobotu. Bohužel mi do toho něco vlezlo a ona nakonec nejspíš přemluvila kamaráda :D Ale doufám, že se na tenhle film dostanu nebo si ho za dva měsíce stáhnu, protože trailer mě natknul a jelikož se mi líbí Hvězdy nám nepřály, tak věřím, že se mi bude líbit i tenhle film :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný článek! Já jsem na tomhle filmu byla s přítelem v kině, jelikož jsem četla knížní předlohu a strašně jsem se na něj těšila. Je pravda, že jsem u něho nebrečela tak, jako u knihy, ale byl to pěkný film. :) A líbil se i přítelovi, který se na romantické filmy moc nedívá. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Povedený článek! :)
  Já jsem to nevydržela a předevčírem jsem se podívala na film (knihu jsem ještě nečetla) a budu asi určitě černá ovce, ale mě to vůbec nedojalo :/
  Herci, prostředí, atd.. super, ale nemělo tam takové TO... no prostě TO :D
  Takže teď jen pevně doufám, aby byla kniha lepší :D :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jedni z nejlepších herců v jednom filmu to je nádhera. A zrovna hledám nějakou inspiraci.

  OdpovědětVymazat
 6. necetla jsem knihu, ani nevidela film, ale hodne o tom premyslim, ze prectu a zajdu. ale nechci brecet, takze porad vaham, uvidime, co prevazi :-D

  OdpovědětVymazat