ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Blog tour 2016 aneb zpověď autorů


Blog tour je zpět! Pokud se pohybujete v knižní blogosféře, nejspíše tento projekt znáte, jedná se totiž již o několikátý ročník. Ovšem pokud patříte mezi ty jedince, kteří slyší o tomto projektu poprvé, stručně vám popíši, o co jde. Jedná se o projekt, při němž si zúčastnění blogeři vyberou jednu otázku, kterou poté rozesílají co nejvíce spisovatelům. O sesbírané odpovědi se pak blogeři podělí v článcích se svými čtenáři.

Překlad z cizích jazyků není mou silnou stránkou. Pokusila jsem se pro vás přeložit odpovědi co nejlépe, ale i tak zní dosti krkolomně...
Pokud vám bude připadat nějaká věta prazvláštní, chyba rozhodně není na straně autorů, ale spíše na mé...

První kniha, kterou jste přečetl/a se jmenuje...?

Kendare Blake
Jako jedna z prvních byla asi sbírka komiksů Garfielda, kterou jsem četla společně s mamkou. Četli jsme spolu spousty obrázkových knížek, často o jednorožcích. Moje oblíbená byla The Unicorn and the Lake. Měla opravdu nádherné ilustrace! První román, který jsem přečetla byl nejspíš The Black Stallion, když mi bylo...7.


Jodi Picoult
Where the Wild Things Are.


Lisa Jackson 
Wow . . . netuším, ale pravděpodobně Nancy Drew Mystery. Zbožňovala jsem THE HIDDEN STAIRCASE.


Wendy Higgins 
První kniha, na kterou si vzpomínám je Where the Sidewalk Ends od Shela Silversteina plná bláznivých básniček a ilustrací. Ještě dnes si dokážu živě vybavit, jak mi přišly verše zvláštní, vtipné a společně s mými spolužáky jsme se jim o přestávce na základní škole smáli. Vždy když jsem zašla do školní knihovny, jsem do této knihy nahlédla :)


J. Kent Messum 
První kniha, kterou jsem přečetl? Tou knihou byla Scary Stories To Tell in the Dark od Alvina Schwartze. Četl jsem ji, když jsem byl dítě, což je svým způsobem trochu zvrácené a děsím se toho.


Darren Shan 
Četl jsem spousty knih, na jejichž název si dnes již nevzpomínám, jelikož jsem začal číst opravdu v brzkém věku. Ale jednou z těch knih, na kterou si pamatuji, je určitě The Secret Garden, což je asi nejoblíbenější kniha mého dětství -- měla velký vliv na mou knihu Lord Loss!


Jojo Moyes
Na email mi odpověděla autorčina agentka, která sice neznala odpověď, ale byla velmi milá a zaslala mi pro vás nějaké ty záložky a podpisy.


Andy Weir
Myslím, že první kniha, kterou jsem přečetl celou sám byla "Tales of a Fourth Grade Nothing" od Judy BlumeCylin Busby
Jedna z prvních, na níž si vzpomínám, je sbírka biblických příběhů pro děti. Už nevím, jak se jmenovala, ale pamatuji si, že obsahovala spousty ilustrací, které měli pomoci dětem Bibli lépe pochopit. První román, který jsem přečetla úplně sama, byla pravděpodobně Charlotte's Web od E.B.White.


Dan Wells
První kniha, jenž jsem přečetl, se jmenovala Christopher Robin Poems od AA Milne. Jsem si jistý, že jsem před ní přečetl ještě spousty jiných, ale tahle se mi teď vybavila jako první. Stále patří mezi mé oblíbené :)


Katie McGary
První kniha, kterou jsem přečetla? Runaway Louise, jedná se o dětskou knihu. Milovala jsem jí a vracela se k ní stále znova a znova.


Alexander Stainforth
Vzpomínám si, že první kniha, kterou jsem si vypůjčil v knihovně byla Medvídek Pú. Dodnes patří mezi mé oblíbené a občas se k ní ještě rád vrátím. :-)


Moira Fowley - Doyle
Mou první knihou byla francouzská obrázková kniha Blancheline (Albertine Deletaille). Maminka mi ji četla neustále dokola, až jsem se ji naučila nazpaměť. Seděla jsem na nočníčku a recitovala příběh z paměti. Listovala jsem si knihou, odříkávala jsem příběh a postupem času jsem začala rozpoznávat jednotlivá slova. V podstatě jsem se na Blancheline naučila číst.Všichni oslovení autoři byli velmi milí a ochotní, někteří mi pro vás dokonce zaslali knihy a záložky! Rozhodla jsem se uspořádat malou soutěž, v níž si o darované předměty zasoutěžíme! :)
Podmínky jsou jednoduché, do komentářů stačí napsat:
1. Váš email 
2. Jméno, pod kterým sledujete můj blog
3. Jaká kniha provázela dětstvím, vás? 
Zom-B - Darren Shan (v češtině, podepsaná autorem), Blink Once - Cylin Busby (v angličtině), 2x podepsaná fotografie Jojo Moyes, 2x nálepka s podpisem od Jojo Moyes, 2x záložka ke knize After you (pokračování knihy Než jsem tě poznala - Jojo Moyes), záložka ke knize Sunburn - Darren Shan, záložka ke knize Překroč svůj stín - Katie McGarry

První dvě nejzajímavější a nejoriginálnější odpovědi budou odměněny knihou a záložkou dle vlastního výběru, třetí výherce získá všechny zbylé záložky, podpisové kartičky,...
Budu ráda, když se rozepíšete :)
Soutěž ukončím 1.6. v 18:00 a výherce kontaktuji emailem. Účastnit se mohou všichni s doručovací adresou v ČR a na Slovensku.

Pokud vás projekt zaujal, můžete navštívit i blogy zbylých účastníků.

P.S. Opravdu oceňuji práci všech překladatelů. S angličtinou problémy nemám, rozuměla jsem všemu, co mi autoři napsali, ale přeložit to tak, aby to neznělo strašně a zároveň, aby byl zachován význam, je vážně těžké!