ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Problémy všech knihomolů

|
Zdroj
1. NEDOSTATEK ČASU NA ČTENÍ
Tak s tímhle někdy bojoval asi každý knihomol. Doma mám spousty knížek, které jsem ještě ani nepřečetla a neustále si kupuji nové a nové.
Všechno se mi to hezky kupí, ale času je málo...

2. NEDOKONČENÉ SÉRIE
Co může být horší než, když nakladatelství nevydá pokračování vaší oblíbené série? Vždyť já přece potřebuji vědět, jak to dopadne! Proč mi tohle děláte?
Osobně se mi to několikrát stalo a byla jsem nucena zakoupit si knihu v angličtině, tento jazyk ovšem neovládám zas natolik dobře a neustálé dohledávání slov, jejichž význam neznám, mě opravdu nebaví. 
Zdroj

3. PŘÍŠERNÝ FILM
Kniha je naprosto úžasná, ale film natočený podle ní je skutečný propadák. Tohle si knižní předloha rozhodně nezasloužila!
Co teď? Jak máte ostatní (hlavně nečtenáře) přesvědčit, že kniha je mnohem lepší?

4. ZAPOMÍNÁNÍ
Čeká vás dlouhá cesta vlakem, ve škole máte volnou hodinu, nebo se chystáte k doktorce a je vám jasné, že v čekárně strávíte více času, než byste chtěli,... a vy si doma zapomenete knihu!
Po malé srdeční zástavě, kterou proděláte díky tomuto zjištění, se buď uklidníte a zabavíte se nějak jinak, nebo začnete panikařit a číst cokoliv kolem vás, na čem jsou písmenka - reklamy na vysavače, leták z kauflandu, etikety na láhvích,...

5. TA SPRÁVNÁ POLOHA
Hledání správné polohy na čtení mi občas zabere mnohem více času než samotné čtení. A když už se vám konečně povede takovou najít, zjistíte, že potřebujete na záchod...

Zdroj
6. KNIHY JSOU DRAHÉ
Jasně, že se dá nakoupit výhodně třeba v antikvariátech, na různých bazarech, v Levných knihách,... ale málokdy najdete nově vydanou knihu na výše jmenovaných místech.
Čtení je skvělá věc, ale rozhodně není levné! 
Má prázdná peněženka mě po návštěvě knihkupectví už tolikrát proklínala, že by to snad ani nešlo spočítat. Naštěstí existují knihovny, bez kterých bych byla asi pěkně v prde...  háji

7. ALE TA KNIHA JE...
Přečetli jste úžasnou knihu, ale nemáte si o ní s kým popovídat... Tenhle problém tak nějak pomalu odbourávám zde na blogu, kde mám šanci vyjádřit své názory na danou knihu a diskutovat spolu s ostatními v komentářích. Přece jenom mi ale chybí nějaký ten reálný človíček, který by měl stejný vkus na knihy, s nímž bych byla schopná mluvit hodiny o fiktivním světě, ve kterém se děj knihy odehrává.
Zdroj

Knihomolové zkrátka nemají lehký život... 
21 komentářů on "Problémy všech knihomolů"
 1. Super článek :D Úplně se v něm vidím :D

  OdpovědětVymazat
 2. Skutočne si to vystihla :D Ešte by som pridala nedostatok miesta na knihy, u mňa dosť veľký problém :D

  OdpovědětVymazat
 3. úúúplne súhlasím... včera som dočítla Headhunters od Nesba a už nemám knihu... som neskutočne nervózna...

  Daniela

  OdpovědětVymazat
 4. Na nedostatek místa jsem úplně zapomněla, a to s tím mám také dost problémů... :D

  OdpovědětVymazat
 5. U mě to je většinou tak, že mě trochu štve, i když vyjde dobrá filmová (nebo seriálová adaptace), protože lidi o tom potom pořád mluví všichni si přečtou knížku a já už nejsem ta jediná unikátní sněhová vločka, která knihu jako jediná znala :D

  OdpovědětVymazat

 6. Souhlas se všemi body! :D Pěkné, vtipné, prostě super článek :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tak tento článek mě naprosto vystihuje! :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Nové knihy moc nečtu, a pokud ano, až s velkým zpožděním a dostávají se ke mně právě z knihovny. Knihy si nekupuji. Vlastně ani moc nedostávám. A pokud si něco koupím, je to z vyřazeného fondu naší knihovny, kde je jedna kniha za deset korun, takže moje peněženka zase tolik nepláče. Čas mám pořád, jenom... ho více prospím :D. A knihu s sebou tahám všude, i když je jasné, že nebudu mít na čtení čas. Moje máma mě za to proklíná. :-)
  Moc pěkný článek.

  OdpovědětVymazat
 9. Všechno znám a souhlasím :) naštěstí se mě netýká pouze bod 4. Bez knihy nebo čtečky z domu nejdu! NIKDY! :D Když chci nějaký papír nebo poznámku nebo nákupní seznam nenechat doma, strkám jej do čtečky nebo rozečtené knihy, pak zapomenutí nehrozí.

  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Krásně sepsané strasti nás, knihomolek :-) Jeden tip k bodu 3. nedívejte se na film Temné kouty! Tak šilené zpracování vyborné knihy jsem snad neviděla.
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to jsi úplně vystihla! Hlavně s tím nedostatkem času. Mám neustále prodlužující se seznam knížek, které si chci přečíst.. jenže čas? O prázdninách možná tak. Vážně mě to štve. A všechny knížky si nekupuji, to by opravdu mé peníze nešly do ničeho jiného. Ale děkujibohu za knihovny :D

  OdpovědětVymazat
 12. Opravdu výstižný článek :-) Jen drobná poznámka k bodu 2: když nakladatelství přestane vydávat nějakou sérii, je to strašné (také jsem už párkrát zažila). Ale když ji autor nedopíše, je podle mě mnohem horší... Narazila jsem podruhé - a doufám, že víckrát už ne - na takový případ poměrně nedávno, tak jsem z toho ještě trochu (trochu? no dobře, trochu víc) naštvaná.

  OdpovědětVymazat
 13. To je také pravda, bojím se, že někteří autoři zemřou a nechají po sobě nedokončenou sérii.

  OdpovědětVymazat
 14. S tou polohou si to neskutečně vystihla! :D

  OdpovědětVymazat
 15. To je tak nehorázně pravdivý :D

  OdpovědětVymazat
 16. Povedený a pravdivý článeček. S mnoha body souhlasím a mám to podobně.

  OdpovědětVymazat