ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Batman v Superman: Úsvit Spravedlnosti

Zdroj


Žánr: Akční, Sci-Fi, Fantasy
Režie: Zack Snyder
Kamera: Chris Terrio, David S. Goyer
Obsazení: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane,...
Trailer: zde
Hodnocení na čsfd: 70%
Mé hodnocení: ★★★☆☆
Anotace:
V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Na tento film jsem se opravdu velmi těšila, filmy s Batmanem mám ráda a jeho souboj se Supermanem jsem si rozhodně nemohla nechat ujít.
Na internetu se hodně rozebíral Ben Affleck a příspěvky na diskuzních fórech a sociálních sítích nebyly zrovna pozitivní. Mě se ovšem ale překvapivě líbil, dokonce možná více než Christian Bale z Temného rytíře! Ta role Batmana mu překvapivě sedla.
Za úplně nejlepší herecký výkon ovšem považuji Jeese Eisenberga v roli hlavního záporáka. Byl šílený, fascinující a především velmi dobře zahraný. V některých momentech mi připomínal dokonce samotného Heathe Ledgera (Joker z Temného rytíře)!
Celkově herecké obsazení bylo dobré, až na Amy Adams, která mě opravdu nebavila (i když za to mohla také nehorázně průhledná a nezajímavá postava, jíž ztvárnila).
Herci a efekty jsou ale asi to jediné, co  mi na filmu přišlo povedené. Scénář musel být nejspíše opravdu hodně děravý, protože během sledování snímku nastalo spousty momentů, které jsem tak úplně nechápala. Působilo to strašně chaoticky a zápletka byla opravdu hodně ubohá.
Film mi přišel zbytečně dlouhý, polovinu záběrů naprosto zbytečná!

Zdroj
Byla jsem celkem dost zklamaná a jeden idiot, který si během promítání vesele telefonoval, mi náladu příliš nespravil.
Abych nebyla ale zas až příliš kritická. Film rozhodně není nějak strašný, jde spíše o to, že jsem od něho očekávala až příliš. Najde se tam i spousty světlých momentů (rvačka mezi hlavními hrdiny, Ben Affleck bez trička - tahle dvacetivteřinová scéna se mi z celého filmu zamlouvala asi nejvíce,...), jen mi přišel zmatený a úplně mi nedošlo několik celkem zásadních věcí, které jsem si pak doma musela dohledávat.
Temnému rytíři, který patří mezi mé oblíbené filmy, se to rozhodně rovnat nemůže, ale pokud jste fanouškem podobných filmů, zkuste zajít do kina a vytvořit si na film vlastní názor.

Velké plus patří také Supermanovým schovaným slipům! Myslím, že kdyby zůstaly venku, asi bych se zvedla a odešla. Vždyť by se na to nedalo ani dívat!

4 komentáře

 1. Na film bych nešla, protože na internetu jsem všude četla, jaký je to nehorázný propadák a nikomu se to moc nelíbilo. Na druhou stranu Affleck je úžasnej herec, ale jako Batmana si ho vážně představit nedokážu.
  Tvoje poslední poznámka o Supermanových slipech mě pobavila :D Nikdy jsem si těch slipů venku nevšimla, ale to bude tím, že na supermana moc nekoukám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jeho slipy mi přijdou naprosto nepřehlédnutelné :D
   Já jsem si chtěla na film vytvořit vlastní názor, tak jsem tam i přes ty negativní komentáře zašla, herci byli vážně skvělý, ale se špatným scénářem se z toho prostě nemohl stát dobrý film.
   Affleck je jako Batman podlé mého opravdu úžasný!

   Vymazat
 2. Já jsem se na to původně chystala do kina, byla jsem dost natěšená, ale nakonec podle těch reakcí.. asi se na to nakonec kouknu jen doma.. Ale zkouknout bych to chtěla, abych si na to mohla udělat vlastní názor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že je zbytečné za tento film utrácet peníze, kdybych věděla už předtím do čeho jdu, také bych si na to počkala až to bude free ke stažení :)

   Vymazat