ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Krvavá Mary

Zdroj
Autor: Alexander Stainforth
Originální název: Krvavá Mary
Nakladatelství: ČAS
Rok vydání: 2013
Počet stran: 184
Mé hodnocení★★★★☆
Anotace:
Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty? Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala "Krvavá Mary, mám tvé dítě", jsou životy všech dívek v ohrožení. První brutální vraždu následuje jen o den později další. Z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary? Nancy ví, že musí bestiálního vraha dopadnout dřív, než on najde ji. Hraje se na život a na smrt a přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství…


Jedna z mála českých knih v mé knihovničce...
Pokud sledujete můj blog delší dobu, víte, že česká literatura nepatří zrovna mezi mé oblíbené čtivo. Občas se ale přece jen najde nějaká výjimka, která mě osloví a zaujme. Mezi ně Krvavá Mary rozhodně patří! Knihu vlastním již delší dobu (tuším, že od ledna), jen jsem se nějak nemohla dokopat k napsání recenze. V létě, když jsem přečetla všechny knihy, co jsem doma našla a knihovna byla zavřená, jsem na sobě vypozorovala abstinenční příznaky z nedostatku literatury. Byla jsem na tom tak špatně, že jsem si dokonce četla i letáky z Kauflandu... ano, až tak hluboko jsem klesla.
Nakonec, i když to dělám opravdu nerada, jsem se rozhodla sáhnout po nějaké knížce, kterou jsem již přečetla, což nedělám moc ráda.
Volba padla na Krvavou Mary. 
Stejně jako u Pádu noci od téhož autora, se již na prvních několika stránkách objeví krvavá scénka, a to mám prostě ráda. U této scénky to ale rozhodně nekončí...
Co se týče hlavní postavy, musím říct, že mě bavila. Nancy byla zábavná a jiná než ostatní dívky jejího věku. To stejné ale nemohu říci o jejím příteli, o kterém se v knize psalo opravdu dost. 
Přišel mi až přehnaně moc správný, slušný, nebo jak to říci... až moc často si hrál na hrdinu.
Námět mi sice nepřijde nijak originální, protože o Krvavé Mary se nejrůznější historky vypráví už delší dobu, ale zpracování se mi moc líbilo.
Autor píše čtivě a napínavě, posledních asi dvacet stran bylo fakt pecka!
Knížka je tenounká a vážně stojí za přečtení, takže pokud nemáte, co číst...