ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Temné šílenství

Zdroj
Autor: Wulf Dorn
Originální název: Dunkler Wahn
Nakladatelství: Wilhelm Heyne Verlag (v  ČR  Euromedia Group k.s. - Knižní klub )
Rok vydání: 2011 ( v ČR 2014 )
Počet stran: 382
Mé hodnocení: ★★★★☆

Anotace:
Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači...
Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek.
Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím... 


Na tuto knihu se pěly jen samé chvály, a tak jsem byla pochopitelně zvědavá a rozhodla jsem se do ní pustit. Ze začátku mi dělalo problém se do knihy začíst, ale jakmile se mi to podařilo... WOW!
Autor v ní úžasně zužitkoval své zkušenosti s povoláním psychiatra a kniha působila velmi reálně, i když se nejedná o pravdivý příběh.
Musím se přiznat, že mě moc nebaví číst knihy, ve kterých je popsán průběh vyšetřování a všechny ty nudné policejní záležitosti. Tady to bylo popsáno pouze okrajově, hlavní hrdina jel většinou na vlastní pěst, což velmi oceňuji. Pro milovníky příběhů o stalkingu je kniha rozhodně perfektní!
A pokud si myslíte, že víte, kdo je neznámá pachatelka, tak mi věřte, že opravdu nevíte. Od posledních padesáti stran se nebudete moci odtrhnout! Tolik šílených zvratů....!
Bavilo mě sledovat jeho přítelkyni Carlu, která neunikla hněvu šílené ženy. Opravdu bych nechtěla být na jejím místě,
Kniha je naprosto geniální, originální a naprosto šílená!
Tu jednu hvězdičku si přece jen neodpustím za ten nudnější rozjezd, knihu ale rozhodně doporučuji :)