ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Červený vrch

Zdroj
Autorka: Jamie McGuire
Originální název: Red hill
Nakladatelství: Atria Paperback ( ČR Fortuna Libri)
Rok vydání: 2013 (ČR 2014)
Počet stran: 328
Mé hodnocení: 

Anotace: 
Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat?
Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.


Ke knize jsem se dostala díky doporučení booktuberky Rodaw, která ji opravdu chválila a anotace zněla opravdu zajímavě.
Byla jsem celkem zklamaná, když jsem zjistila, že příběh není jen o Scarlet, ale vystupují zde i další postavy se svým vlastním příběhem. To mi trochu vadilo, protože nemám ráda, když je hrdinů v knize moc. Přemýšlela jsem zda knihu nemám odložit, ale vzhledem k tomu, že jsem nedočetla ani knihu Krásná katastrofa od stejné autorky a řekla jsem si, že aspoň tento její příběh si zaslouží šanci, pokračovala jsem.
Další věc, z které jsem nebyla úplně nadšená, byli zombíci. O těch jsem ale věděla již dopředu, a tak jsem si nemohla stěžovat. Nakonec autorka dokázala něco nemožného, ty šouravce jsem si nakonec přece jenom oblíbila!
Námět knihy byl opravdu skvělý, jen mě moc nezaujalo zpracování. Až moc se to celé zaobíralo vztahy mezi jednotlivými postavami než dějem.
Oproti Krásné katastrofě to byla ale příjemná změna :)