ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Antibohyně

Zdroj
Autorka: Kendare Blake
Originální název: Antigoddess
Vydavatelství: A Tor Teen Book (ČR Baronet)
Rok vydání: 2013 ( ČR 2014)
Počet stran: 312
Hodnocení: ★★★☆☆

Anotace: 
Staří bohové neumírají…
Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví.
Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů.
Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje. Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne.
Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu.
Nadešel čas války bohyň.


Od malička mám ráda mytologii a celkově období starověku, takže mě anotace okamžitě zaujala. Ta myšlenka, že by bohové žili v našem světě a umírali nepříliš pěknou cestou se mi moc zalíbila. Bolestivá a nepřirozená smrt se  mi z toho líbila ze všeho nejvíce. (Ne, nejsem psychopat!)
Bohužel autorka to totálně pokazila tím, že z bohů byli teenageři. Začíná mi to strašně vadit, jak se v poslední době nepíše o ničem jiném než o teenagerech. Asi napíšu knížku, kde budou hlavními postavami vitální důchodci a uvidíme, jestli zavedu nový trend!
Žádná postava mi nijak nepřirostla k srdci a nezaujala mě, i když Athéna s piercingem a červeným pramenem vlasů k tomu neměla daleko.
Afrodita byla namyšlenou naivní holčičkou, Poseidon lehce přemožitelná příšerka s armádou ještě lehčeji přemožitelnějších příšerek a Héra - bad bitch, která by byla i celkem v pohodě nebýt jejího ochranitelského citu vůči slaboučké a neskutečně otravné Afroditě.
A teď něco trochu pozitivního. Líbily se mi výlety do historie a po první příšerně nudné polovině knihy se to i celkem pěkně rozjelo.
Oceňuji, že se autorka snaží rozšířit povědomí o řecké mytologii mladším generacím, které tohle téma už moc nebere.
Celkově si kniha ode mně vysloužila tři hvězdičky. Ne, že by se mi kniha vyloženě nelíbila, našlo se zde i spousty světlých momentů, ale očekávala jsem od toho o dost více a knihu bych asi do ruky znovu nevzala.
Každopádně pokud máte rádi knihy o Percy Jacksonovi apod. mohlo by se vám to líbit.