ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Monument 14 : Cesta pustinou

Autorka: Emmy Laybourne
Zdroj
Originální název: Monument 14: Savage Drift
Nakladatelství: Feiwel and Friends Book ( ČR Baronet )
Rok vydání: 2014
Počet stran: 304
Moje hodnocení: ★★★★☆

Anotace:
Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije.
Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu.
Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii.
Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14.


,, Astrid, co se děje?"zeptal se. ,, Je tam jedna sestra, která zná moje jméno a ví, že jsem byla vystavená chemikáliím, a tlačila mě, abych podepsala souhlas k tomu, aby na mně a mém miminku dělali armádní vědci experimenty -"
,, Jsi si jistá -"
,, A NIKDO mi nechce pomoct!"


Kniha opět perfektní jako předchozí díly. Tuhle dystopickou sérii naprosto miluju!
Díl byl opět plný akce, nebezpečí, zajímavých zvratů a také byl velmi dobře napsaný.
V předchozích dílech mě postava Josei nijak nezaujala, ale tady...!! Páni! Okamžitě se dostala na vrchol žebříčku mých oblíbených monumenťáckých postav.
Kniha byla naprosto úžasná, až na jednu věc - konec!
Ten konec byl příšerný! 

↓↓↓↓↓↓↓↓↓ Trochu SPOILERY↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
To bylo tak strašně nepravděpodovné a kýčovité! Všichni to přežili, shledali se,... Na mě až moc velký happy ending, od této autorky jsem očekávala trochu jiné zakončení, proto také ta hvězda dolů.


Držím se stranou. Ta Josie, která se o všechny starala, je mrtvá. Zabili ji v osikovém háji u dálnice někde mezi Monumentem a Denverem. Zemřela zároveň s rozzuřeným vojákem. ( Já ji zabila, když jsem zabila toho vojáka.)


- Deathless Ginger Wight