ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Oddíl

Autor: Nick Cutter
Zdroj
Originální název: The Troop
Nakladatelství: Gallery Books ( v ČR POLARIS)
Rok vydání: 2014
Počet stran: 317
Moje hodnocení: ★★★★☆

Anotace:
Náčelník oddílu skautů Tim Riggs bere jednou ročně svoje chlapce na víkendovou výpravu do kanadské divočiny – tradice, která je stejně příjemná a vítaná, jako vyprávění strašidelných historek u táborového ohně. Je to dobrá parta: Kent, jeden z nejoblíbenějších chlapců ve třídě. Ephraim a Max, dva nerozluční kamarádi a pohodáři. Newton je tak trochu šprt a Shelley zase maličko podivín. Těch pět tráví většinu volného času spolu a dokonale jim to vyhovuje – což jejich náčelníkovi hodně ulehčuje práci. Přesto se nemůže zbavit dojmu, že tentokrát je ve vzduchu něco divného. Něco číhá v temnotě. Něco zlého…

Tato kniha mě zaujala velmi pozitivním doporučením od samotného Stephana Kinga na přebalu knihy.

Oddíl mě pekelně vyděsil a nemohl jsem ho pustit z ruky. Tohle je horor ze staré školy v nejlepší formě. Není pro slabé povahy, ale pro nás ostatní úchyláky je to dokonalý dárek na zimní večery.
- STEPHEN KING

Asi jsem ještě větší úchylák než King (páni, si asi dost fandim). Samotný příběh opravdu děsivý je, ale styl psaní tohoto autora mi přišel takový... nevím, jak to popsat. Nepatlal se s nějakým zbytečným popisováním okolo, za což jsem u většiny autorů ráda , ale tady to právě ubralo dost na té děsivosti.
Děj se odehrává na opuštěném ostrově, kde chlapci táboří.
Mezitím se ale podařì utéct nemocnému muži z laboratoře jednoho šíleného profesora, kde na něm byly prováděny pokusy s práškem na hubnutí.
Komu by se nelíbilo večer si vzít prášek a ráno se probudit o pět kilo lehčí bez jakékoliv námahy?
Jenže pokus se maličko zvrtl. Nezhubnete jen potřebných pár kilo navíc, budete ubývat na váze do té doby, dokud to bude možné, a pak přijde opravdu velice nepříjemná smrt. Červi, vyskytující se v tomto zázračném přípravku, se rozšíří po celém vašem těle, rozmnožují se ve vás, rostou a nakonec vás zničí.
A ještě, aby toho nebylo málo, je tahle červovitá věc nakažlivá.
Co se stane, když se infikovanému muži povede dostat k chlapcům a nakazit jediného dospělého na ostrově? A jak to dopadne, když se červi dostanou i do těl chlapců?
Začíná boj o život, který nemají šanci vyhrát.

Ti červi. Cítil je. Tlačili se mi za očními bulvami. Zamořili prostor za jeho rohovkami, ovíjeli se kolem jeho očních nervů. Zaplnili mu všechny dutiny, bílá svíjející se masa, protlačovali se kanálky jako slzy. Tekli mu z nosu, hrdlem, miliony žravých červů, kteří z něj tučněli.

Z postav jsem si zamilovala nejvíce Shellyho. Ano, zase jsem si oblíbila tu nejúchylnější, nejbrutálnější a nejpsychopatičtější postavu ze všech. Děj byl proložen novinovými články a rozhovory s tvůrci tohoto odporného léku, což bylo opravdu velmi zajímavé, protože se čtenář dozví něco více o původu a účelu tohoto na první pohled nevinného pokusu.
Kniha se mi četla dobře. Myslím, že bych byla schopna udělit knize i pět hvězdiček, ale King to trošku zkazil. Nažhavil mě až moc, a pak jsem byla zbytečně zklamaná.
Rozhodně knihu ale nedoporučuji slabším povahám.
                                                                                                             - Deathless Ginger Wight