ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

Dlouhý pochod

Zdroj
Autor: Stephen King (pod pseudonymem Richard Bachman)
Originální název: The Long Walk
Nakladatelství:  A Signet Book (v ČR Dobrovský - BETA s.r.o.)
Rok vydání: Richare Bachman 1979, Stephen King 1996 ( v ČR 2012 )
Počet stran: 278
Moje hodnocení: ★★★★☆

Anotace:
Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich...

,, Slyšel jsi někdy o tom, že topícímu se člověku proběhne před očima celej život?" 

,, Myslím, že jsem o tom jednou četl. Nebo to bylo v nějakým filmu." ,, Myslíš, že se to stane i nám? Tady na Pochodu?"

McVries se teatrálně otřásly ,, No potěš, doufám, že ne."

Co dodat - prostě King. Kniha byla zábavná, originální, v určitých chvílích i nechutná a prostě úžasná. Jediné, co bych vytkla je strašná spousta postav. Občas jsem se v tom ztrácela, naštěstí u Kingových knih mi nevadí zalistovat pár stran nazpět. Na druhou stranu by se to ale dalo považovat i za plus, jelikož tak máte větší šanci najít si tam toho svého favorita. Kniha mi hodně připomínala 15 minus (recenze zde), ale teda Dlouhý pochod na Patnáctku zdaleka nemá! :-)
Líbil se mi celkově ten nápad. Chodíme přeci denodenně, je to pro nás naprosto přirozené. Udělat z něčeho tak obvyklého něco tak neobvyklého jako pochod, při kterém vám jde o život, to je prostě geniální!

,, To bolííííííííííííííí-",, Ty vole," zabručel Gareaty. ,, Proč nezmlkne?" Jekot pokračoval dál. ,, Asi nemůže," prohodil nezaujatě McVries. ,, Zadní pásy mu přejely nohy."Garraty se ohlédl a okamžitě se mu zvedl žaludek. Byla to pravda. Žádný div, že zrzek ječel, jak ho to bolí. Měl z nohou jen mastný flek.