ani bych se nedivila, kdybyste ve slovníku pod heslem „katastrofa”, nalezli mé jméno

Používá technologii služby Blogger.

15 minus - Bojuj nebo zemři

15 minus

15 minus
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Zdroj
Autor: Tomáš Zářecký
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2011
Počet stran: 415
Anotace:

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...

,,Snědí ho zaživa," odvětil chladně Bakari a nehnul ani brvou. Sledoval celé divadlo s neproniknutelným výrazem. Nešlo uhodnout, co se mu honí hlavou. Vypadal zvláštně klidně. Jako by přesně věděl, co přijde a nebál se toho. ,, Stráví ho kus po kuse, až po něm nic nezůstane, kromě kostí."
,, T-to přece nemůžou," zakoktal se Hank.
,, Oni můžou všechno."

Na knížku jsem poprvé narazila na youtube při recenzi Rodaw z Knihánkova.
Hned mě svým obsahem zaujala. Naprosto miluji vyvražďovačky!
Přece jenom se ale našla jedna věcička, která mě trochu odrazovala - český autor.
Českou literaturu moc nemusím, a tak jsem chvíli váhala.
Váhání bylo opravdu krátké, po přečtení několika dalších recenzí bylo jasné, že já a 15 minus jsme si prostě souzeni.
Kniha vypráví příběh Dona, který se přihlásil do této soutěže, aby pomohl svému otci zaplatit důležitou operaci, která by ho mohla zachránit před jistou smrtí, i když je dost možné, že sám v soutěži zemře.
Dona a dalších 14 účastníků soutěže vysadí na opuštěném ostrově. Jak se pak ale ukáže, ostrov není tak opuštěný, jak si soutěžící mysleli. V cestě k cíli jim však stojí spousty překážek, ať už to jsou lidožraví domorodci, zrádné bažiny, nejrůznější predátoři a spousty dalších útrap. K tomu všemu ještě zjišťují, že nepřátelé číhají na každém kroku, dokonce i přímo mezi nimi.
V knize vystupuje 15 zcela odlišných postav, takže je opravdu velká šance, že si i vy mezi nimi najdete svého favorita. Mě osobně k srdci velmi přirostl Diego a Gareth.
Kniha je velice napínavá a plná zvratů, nikdy nevíte, co vás čeká na další stránce.
Tomáš Zářecký má obrovský talent popsat, jak scény, při kterých by se mohlo slabším povahám udělat na zvracení, tak i velice dojemné momenty.
Ten konec...! Bože! Já ho asi zabiju!!! :D Musí to končit tak strašně otevřeně?
Možná si ze začátku budete říkat, že je to jen další stupidní napodobenina Hunger games, ale to je chyba. Tohle je tisíckrát lepší než Hunger games!
Kniha je opravdu zajímavá. Na jedné straně lidé umírají a na té druhé se diváci televizních obrazovek náramně baví a sází se.
Kdo jako první zemře?
Kdo se s kým vyspí?
Kdo dojde do cíle?

Na koho byste si vsadili, vy?

★★★★★


 - Deathless Ginger Wight